A5 Savunma Sanayii Dergisi’nden Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na ziyaret

A5 Savunma Sanayii Dergisi İmtiyaz Sahibi İpek İpek, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

A5 Savunma Sanayii Dergisi’nden yapılan açıklamaya göre, ziyarette A5 Savunma Sanayii Dergisi adına A5 Business Defence Cup Turnuvası’na destekleri ve savunma sanayi sektörünün gelişimine katkılarından dolayı Piyade’ye plaket takdim edildi.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede İpek, gelecek günlerde farklı konseptle gerçekleşecek olan turnuva hakkında detayları paylaştı.

A5 Business Defence Cup Turnuvası’nı daha da geliştirmek ve bir futbol ligine dönüştürmek isteyen dergi, 14 Ekim’de A5 Business Defence Cup Basketbol, Voleybol ve Futbol Ligi’ne ev sahipliği yapacak.

Ankara Gölbaşı Stadyumu ve Ostim Arena’da düzenlenecek turnuvada, yalnızca savunma sanayi şirketlerinin çalışanlarından oluşan futbol takımları mücadele edecek.

Tüm maçların HD olarak kaydedileceği turnuva, 3 farklı kamera açısıyla ve profesyonel bir spiker eşliğinde web üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvayı kazanan savunma sanayi takımı, ülkeyi Euro Business Cup Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek.

Etkinlik, toplamda 40 futbol takımının katılacağı bir turnuva olarak gerçekleşecek. Turnuvaya başvuru yapan ilk 40 savunma sanayi firması, organizasyona katılabilecek.

A5 Savunma Sanayii Dergisi, düzenlediği organizasyonlarla katılımcıların ve izleyicilerin heyecanını artırmayı ve sektörel gelişmelere dair kamuoyunda farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Turnuva, hem sektörel dayanışmayı güçlendirecek hem ülkeyi uluslararası platformlarda temsil etme fırsatına olanak sağlayacak.

Kaynak: AA