Aselsan MAS Çözümüyle Olaylara Anında Müdahale: Akıllı Video Analizin Gücü

Aselsan, 45 yılı aşkın savunma sanayisi tecrübesi ve teknolojik bilgi birikimiyle, uçtan uca güvenlik sağlayan özgün donanım ve yazılımlarla IP tabanlı video görüntüleme çözümleri sunuyor. Kamu ve özel sektör güvenlik ihtiyaçları için güvenilirlik önem taşıdığından, Aselsan’ın yerli ve milli çözümleri bütünleşik, ölçeklenebilir ve dağıtık yapıda karşılanıyor.

Aselsan’ın ODAKAN IP Kamera ürün ailesi, her türlü ışık ve hava koşulunda, yılın 365 günü boyunca yüksek performans sunuyor. Akıllı kameralar, yerleşik video analiz kabiliyetleri ve yapay zekâ/derin öğrenme algoritmaları sayesinde durumsal farkındalık, etkin alarm yönetimi, verimli kaynak kullanımı ve hızlı müdahale imkanı sağlıyor.

Günümüzde askeri ve sivil alanlarda kullanılan kameraların canlı olarak izlenmesi kadar, görüntülerin kaydedilmesi, tekrar oynatılması, dışa aktarılması ve saklanan veriler üzerinde değerlendirme yapılması da büyük önem taşıyor. Bu ihtiyaçlara yönelik olarak Aselsan, Kayıt Altyapıları ürün ailesini oluşturmuş durumda.

Aselsan MAS çözümü, kameralardan elde edilen canlı veya kayıtlı görüntülerde kullanıcı ihtiyacına göre çeşitli analizler gerçekleştirilmesine ve alarmlar üretilmesine olanak tanıyor. Araç/kişi arama ve özellik/eşkal çıkarımı, anomali tespiti, insan/araç hareket analizi ve sahne özetleme gibi yetenekler sayesinde güvenlik önemli ölçüde artıyor. Ayrıca, kayıtlı görüntülerde gerçekleştirilen geçmişe yönelik analizler, herhangi bir olayın ardından sahne analizini hızlandırarak güvenlik personelinin olayın çözümüne odaklanmasını ve hızlıca çözüme ulaşmasını mümkün kılıyor.

Aselsan’ın bu yenilikçi ve güvenilir IP tabanlı video görüntüleme ve merkezi analiz çözümleri, hem kamu hem de özel sektörün güvenlik ihtiyaçlarına karşılık veriyor ve yerli teknolojiyle gurur duyulacak bir başarı örneği sunuyor.