A5 Savunma Sanayii Dergisi İmtiyaz Sahibi İpek İpek, “Yılın Girişimci Kadını” Seçildi

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO) tarafından her yıl düzenlenen ve iş çevrelerince en prestijli ödül törenlerinden biri olarak kabul gören “Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri” 13. kez sahiplerini buldu.  Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de 7 Aralık Perşembe akşamı düzenlenen ödül töreninde, A5 Savunma Sanayii Dergisi İmtiyaz Sahibi İpek İpek, “Yılın Girişimci Kadın Ödülü”nü aldı.

Türkiye’nin alanında en iyi şirketlerinin ödüllendirildiği “Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri Töreni”, iş dünyasının önde gelen isimlerinin ve öğrencilerin katılımıyla 7 Aralık Perşembe akşamı, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleştirildi. Bu yıl 13.’sü düzenlenen törende, oylamalar sonucunda birçok sektörden en iyiler ödüllendirildi.

Farklı alanlardan üst düzey yöneticilerin katılımlarıyla düzenlenen ödül töreninde, A5 Savunma Sanayii Dergisi İmtiyaz Sahibi İpek İpek, A5 Savunma Sanayii Dergisi ve A5 Defence Cup projeleriyle “Yılın Girişimci Kadın Ödülü”nü aldı. İpek İpek ödülü kabul ederken, “Öncelikle hepinizi bu özel gecede aramızda görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. ‘Boğaziçi İş Dünyası Ödül Töreni’nde ‘Yılın Girişimci Kadın Ödülü’nü almak benim için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Bu değerli ödüle layık görülmemdeki en büyük etkenlerden biri, A5 Savunma Sanayii Dergisi ve A5 Defence Cup projeleridir. Burada yaptığımız çalışmaların asıl amacını unutmamak gerektiğine inanıyorum. Savunma sanayii projeleri, ülkemizin güvenliğini sağlamak ve bizlere daha güvenli bir gelecek sunmak için önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, bu ödülü sadece bana değil, savunma sanayii projelerine ve bu sektörde emek veren herkese adıyorum. Teşekkürlerimi sadece konuşmamla ifade etmek istemiyorum. Aynı zamanda daha da büyük başarılara ulaşmak için bu projelerdeki çalışmalarıma hız kesmeden devam edeceğimi taahhüt etmek istiyorum. Bu ödülü alarak girişimci kadınların gücünü ve başarısını daha da ön plana çıkarabileceğimize inancım daha da pekişti. Bana verilen bu büyük onuru taşımak, ilham verici bir öykü olabileceğimi düşündürüyor. Hepinize teşekkür ederim, saygılarımı sunarım” dedi. Yılın Savunma Sanayi Şirketi ödülü Havelsan’a verilirken, Yılın İş İnsanı Selçuk Tümay, Yılın Global Şirketi Siemens Energy, Yılın Teknoloji Şirketi Turkcell, Yılın Sürdürülebilirlik ödülü de Şişecam’ın oldu.